Bu Sezon Çıkış Yapacağınıza İnandığımız 10 Genç Futbolcu

Bu Sezon Çıkış Yapacağınıza İnandığımız 10 Genç Futbolcu

1-Bastien Toma – Fc Sion (21)

Potansiyeli çok yüksek bir orta saha. Rakip ceza sahasına sıkça giren, dar alanda topla çok yetenekli ve temposu, mücadelesi, enerjisi ve çalışkanlığıyla dikkat çeken bir oyuncu. Oyun zekası, pozisyon bilgisi yüksek ve teknik kapasitesi çok yüksek bir isim. Top kontrolü,topla dönüşleri ve pas kalitesi üst düzey bir futbolcu. Rakip ceza sahasında poza girdiğinde yaptığı gol vuruşları ile çok rahat skor yapan bir orta saha. Bu sene iyi bir takıma gitmesini bekliyorum.

2-Mitchell Van Bergen – Heerenveen (21)

Çok iyi bir kanat oyuncusu. Topla çok yetenekli, bileklerine çok hakim ve topla dar alanda çok çabuk yön değiştirebilen ve etkili olan bir isim. Hem hızıyla hem de vücut çalım atabilen bir kanat oyuncusu. Hem çizgiye doğru hem de içeriye doğru hareketlenebilen bir oyuncu. Bu sene çok üst düzey bir takıma gitmesini bekliyorum.

3-Fausto Vera – Argentinos Juniors (20)

Potansiyeli çok yüksek bir orta saha. Pas kalitesi, oyun zekası, pozisyon bilgisi, oyun mantalitesi ve teknik kapasitesi üst düzey bir oyuncu. Defansif anlamda müdahale zamanlamaları ve defansif oyun zekası yüksek bir isim. Sakin, ne yaptığını bilen, ayakları yere sağlam basan ve özgüveni yüksek bir yapısı var. Bu sene Inter, Arsenal ve Leipzig gibi üst düzey takımlara transfer olacağını düşündüğüm bir futbolcu.

4-Veljko Nikoliç – Kızılyıldız (21)

Çok yetenekli bir orta saha. Dripling yeteneği, topla dönüşleri, top kontrolü üst düzey. Pas kalitesi, pozisyon bilgisi, oyun mantalitesi ve oyun zekası eksiksiz. Dar alanda topla çok hızlı ve yetenekli bir isim. 2 ayağını da aynı derece kullanabiliyor. Yaratıcılığı ve enerjisi yüksek bir oyuncu. Bileklerine çok hakim. Takımın hücumsal anlamda beyni olan bir oyuncu. Yeni sezona da çok iyi formda başladı. Bu sene kesinlikle çok iyi bir takıma gideceğini düşünüyorum.

5-Magnus Andersen – Nordsjaelland (21)

Tam anlamıyla box to box orta saha. Dripling yeteneği ve top hakimiyeti çok yüksek. Bileklerine hakim, kısa alanda topla yetenekli. Mücadeleci, dinamik, tempolu ve çalışkan bir yapısı var. Defansif anlamda yetenekli bir oyuncu, top kapabiliyor. Pas kalitesi ve oyun zekası üst düzey. Hem hücumsal hem de defansif anlamda pozisyon bilgisi olan bir oyuncu. Bu sene kesinlikle üst düzey bir takıma gideceğini düşünüyorum.

6-Zeljko Gavriç – Kızılyıldız (19) 

Çok yetenekli bir kanat oyuncusu. Bileklerine çok hakim, dripling yeteneği ve top tekniği üst düzey bir futbolcu. Çok rahat adam geçebilen, duran top kullanabilen, uzaktan çok iyi şutlar çıkarabilen, atletizmi yüksek, toplu/topsuz hızlı ve rakip ceza sahası içinde çok etkili bir isim. Dar ve geniş alanda çok etkili. Raket gibi kullandığı bir sağ ayağı var. Yeni sezona o da takım arkadaşı Veljko Nikoliç gibi iyi başladı. Bu sene kesinlikle iyi bir takıma gitmesini bekliyorum.

7-Simon Sohm – Fc Zürich (19) 

Potansiyeli çok yüksek bir önlibero. Defansif anlamda çok yetenekli bir oyuncu. Müdahale zamanlamaları, pozisyon bilgisi, sezgileri ve fiziksel olarak güçlü olması oyuncu da en çok dikkat çeken şeylerden. Pas kalitesi ve oyun mantalitesi yüksek bir isim. Sert ve rakibi ısıran, mücadeleci, çalışkan ve tempolu bir yapısı var. Hava hakimiyeti çok iyi. Uzaktan sert ve isabetli şutlar çıkarabiliyor. Bu sene üst düzey bir lige gideceğini düşünüyorum.

8-Lewis Ferguson – Aberdeen FC (21)

Harika bir orta saha. Dripling yapabilen, mücadeleci, enerjik, tempolu, çalışkan ve dinamik bir orta saha. Pas kalitesi ve sezgileri yüksek. Oyun mantalitesi ve pozisyon bilgisi üst düzey. Sahanın her yerinde savaşan, rakibi ısıran, fiziksel olarak güçlü bir futbolcu. Tam bir dinamo. Yeni sezona iyi başladı. Bu sene üst düzey bir takıma gideceğini düşünüyorum.

9-Filipe Soares – Moreirense (21)

Çok kreatif bir orta saha. Pozisyon bilgisi, oyun zekası, pas kalitesi, oyun mantalitesi ve yaratıcılığı üst düzey. Kilit pas ve uzun topları sıkça atan ve isabet sağlayan bir isim. Bileklerine çok hakim. Top hakimiyeti ve top kontrolü iyi. Defansif anlamda özverili ve çalışkan. Rahat adam eksiltebiliyor. Dripling yeteneği yüksek. Takımının hücumsal anlamda beyni olan bir isim. Rakip ceza sahasında sakin, ne yaptığını bilen çok etkili bir oyuncu. Bu sene çok üst bir lige gideceğini düşünüyorum.

10-Tyrese Campbell – Stoke City (20)

Potansiyeli çok yüksek bir forvet. Fizik gücü, atletizmi, dinamizmi ve temposu üst düzey bir oyuncu. Raket gibi kullandığı bir sol ayağı var. Kaleyi çaprazdan gören açılardan çok iyi, isabetli ve sert şutlar çıkarabiliyor. Şutlarını kalçadan çıkarmayı tercih eden bir oyuncu. Birebirlerde çok etkili bir forvet. Sürekli dikine giden, maç içinde çokça dripling yapabilen bir futbolcu. Çok rahat adam eksiltebiliyor. Bu sene üst düzey bir Premier Lig takımlarına gideceğini düşünüyorum.

Emre Saygılı