Süper Lig Fikstürü ve Derbi Haftaları Belli Oldu!

Süper Lig Fikstürü ve Derbi Haftaları Belli Oldu!

Spor Toto Süper Lig’de fikstür belli oldu. Pandemi şartları sebebiyle Temmuz ayının sonuna kadar sarkan 2019-2020 sezonunun bitmesinin ardından kısa bir özlem yaşanan Süper Lig’de 2020-2021 sezonunun fikstürü belli oldu.

11 Eylül Cuma günü başlayacak olan Süper Lig’de dün bu sezon 21 takım bulunacağı için 42 hafta oynanacak ve her takım ilk yarı ve ikinci yarı birer kez olmak üzere toplam iki hafta BAY geçecek. Süper Lig’de fikstür sıkışıklığı sebebiyle 14, 17, 20, 23, 28, 33, 36, 38 ve 41’inci hafta maçları ise hafta içinde oynanacak. Türkiye Futbol Federasyonu’nun aldığı karar neticesinde Ekim ayından itibaren maçlara stat kapasitesinin %30’u oranında seyirci alınabilecek ve maç öncesi girişlerde seyirciler covid-19 şartları sebebiyle genel kontrolden geçirilecek. Bu duruma karşı kulüplerin kombine satışı yapıp yapmayacağı ise soru işareti olarak görünüyor.

Spor Toto Süper Lig’de Sezonun İlk Haftası

*Maçların gün ve saatleri daha sonra açıklanacak. İttifak Holding Konyaspor ilk haftayı BAY geçecek.

İŞTE DERBİ HAFTALARI !

1. Hafta               Trabzonspor  – Beşiktaş

3. Hafta               Galatasaray  –  Fenerbahçe

6. Hafta               Fenerbahçe  –  Trabzonspor

10. Hafta            Fenerbahçe  –  Beşiktaş

15. Hafta             Trabzonspor  – Galatasaray

19. Hafta             Beşiktaş  -Galatasaray

*3. Hafta Türk Telekom Stadı’nda oynanacak olan Galatasaray–Fenerbahçe derbisinin seyircisiz oynanacak son haftaya denk gelmesi dikkatlerden kaçmadı.

Takımların Bay Geçeceği Haftalar

Onur Kahraman